Akrobatyka

Akrobatyka

Zajęcia z akrobatyki dla dziewcząt i chłopców prowadzone są w grupach wiekowych:

Akrobatyka

Akrobatyka

Akrobatyka jest podstawą każdej innej dyscypliny sportowej. To zarówno świetne przygotowanie, jak i uzupełnienie ćwiczeń. Akrobatyka sportowa poprawia kondycję fizyczną oraz zdolności motoryczne takie jak: szybkość, skoczność, gibkość czy koordynacja ruchowa.

Ćwiczenia z akrobatyki to nie tylko rozwój fizyczny i kształtowanie sylwetki. To również pokonywanie własnych lęków i słabości, kształtowanie charakteru, nauka zachowania dyscypliny i skupienia. Kolejne udane akrobacje budują samoocenę dziecka, dodają pewności siebie. Ćwiczenia fizyczne to również dawka pozytywnych emocji i poprawa nastroju, możliwość odreagowania stresu. 

Akrobatyka sportowa to widowiskowa dyscyplina, polegająca na łączeniu ciekawych kombinacji skoków i figur. Uczestnicy uczą się wykonywać przewroty, salta, szpagaty, mostki oraz inne elementy gimnastyczne. Program treningu składa się z elementów siłowych i sprawnościowych, pozwalających na uwolnienie nagromadzonej energii oraz ćwiczeń rozciągających, które oprócz odprężenia gwarantują budowanie właściwej postawy i gibkości ciała.